Начало | IRC HELP | IRC ФОРУМ | HTML Chat | Вход

от: dzver (регистриран)

BASTARD USER FROM HELL
BUFH

Появява ми се на ICQ user-ka с женски nick с оплакване, че nickът й е зависнал в IRC. Обяснявам й, че съм на работа и не мога да се занимавам с чат сега, както и че не съм давал ICQ-то си никъде за support на чат. Въпреки това юзерката упорства и ми казва кои са никовете, дето са и увиснали. С досада влизам в IRC, правя 2 /whois и 2 /kill на никове с idle 24 и 48 часа.

След това започвам разследване, което трябва да е кратко, защо са увиснали клиентите. Първото ми предположение е зависнали процеси на клиентския компютър. Предавам разговора, който последва силно съкратен, общото количество мои въпроси надхвърля 50:

dzver: restartirala li si computera poslednite 24h?

5 Минути мълчание, питам повторно:

BUFH USERKA: o, sega stana, mnogo blagodaria.

леко изнервен, питам отново:

BUFH USERKA: ama az uspqh da vlqza

dzver: (udrqm go na molba) pls kaji mi restartirala li si computera poslednite 24h, za da moga da razbera kakvo e stanalo?

BUFH USERKA: nqmam ideq kakvo e stanalo, az pitah adminite tuk i te kazaha, che problemyt ne e pri nas.

dzver: (jadosano) az ti pomognah, pomogni mi i ti. kaji dali si restartirala computera si poslednite 24 chasa.

BUFH USERKA: az hodih i v irc i razpitah vsichki admini i nikoj ne mi obryshtashe vnimanie.

dzver: vij, kazah ti che sym na rabota, ne me zanimavaj s emocionalnata strana na neshtata, samo kaji koga posledno si restartirala.

BUFH USERKA: tuk nashite admini kazaha, che problemut e pri vas

dzver: izkluchvala li si computera si, primerno za da spish, ili shtoto si svyrshila rabotnia den?

BUFH USERKA: ama az hodih v kanalite i pitah koj li ne i nakraja reshih da te namerq teb

dzver: imam chuvstvoto, che govoria s chovek, kojto ne moje da chete. Restartirala li si computera si poslednite 24 chasa?

BUFH USERKA: predi 1 minuta go restartirah

dzver: ne predi 1 minuta, poslednite 24 chasa, dokato nickovete ti sa viseli

BUFH USERKA: peshterniak li si?

dzver: aj kaji de, spirala li si computera si dokato nickovete ti visqha

BUFH USERKA: mi te nickovete mi visiaha bez vyje, bez nikakva osigurovka

BUFH USERKA: mnogo izviniavaj che te obezpokoih

dzver: ignored.

Преразказвам разговора, а не го copy/paste-вам, защото в яда си спрях ICQ-то и затрих history-то.

Nick-ът на юзърката е Elina.

Edited from: dzver; 2004-02-18 11:58

Мнения от посетители (18):
se taa (анонимен)13.12.05 21:40:54
mislq, che gospojata/gospojicata e pulno lame i sega si izmislq hilqdi opravdaniq za glupostite deto e napisala...

Nightwish18.08.05 08:09:37
P.S. "za elina(ili kakto e tam)"
madam, vie za "/msg NickServ help" ne ste li 4uvala? :)
(da ne spomenavam za /msg MemoServ send )

Nightwish18.08.05 08:04:55
brei, admins stanaha "obshti"
abe greed, tva 4e ne vseki e admin, ne zna4i mojesh da tormozish vseki koito E po vsqko vreme i navsqkyde!
Internet Relay Chat e edno, ICQ e drugo, e-mail e treto. i razlika, kolkoto i da ne si li4i za nqkoi, ima. ne moje da se o4akva 4ovek da ne se iznervi kato nqkoi absoliutno neizvesten nemu 4ovek mu se vkliu4i v icq da mu opraa problemite v irc. az bih go ignore na sekundata! ima i takova neshto kato li4na sfera. i adminite imat takova nesht...

dzver24.02.04 16:24:23
Да не сме учили заедно
или пък може би работим едно и също? "колеги" предполага някаква форма на общност, не помня да съм те виждал.

Най-малкото щеше да знаеш, че никой не ме е "слагал" на "тая работа", защото "тая работа" не ти е "оная работа" :)

greed (анонимен)24.02.04 14:24:14
?!
A be kolegi...
Nqmate li si druga rabota osven da pi6ete tezi prostotii?
Bratle, kato sa te slojili na taq rabota trqbva da si q vur6i6 svqstno, da si turpeliv, za6toto ne vseki e admin i... da znae6 ot men - nqma takiva idioti (kakto ti opisva6 damata) na toq svqt, koito mogat sami da pusnat PC-to. T.e. ili ima problem ili nqkoj te pravi na lud.
Are 4ao vi za sega:)))))))

z3d (анонимен)20.02.04 15:20:40
Tz Tz Tz ;)
Maikooo kak si imal nervi vuobshte da q pitash tolkova vreme az samo dokato go 4etqh naprao mi ideshe da s4upq mishkata ;-] taq qvno e acki tupi4ka ;b

_NiGhTMaRe_ (анонимен)20.02.04 02:20:56
Elina taka e sled kato ne vnimava6 kakvo ti govorat ili se pravi6 na 4alnat... ;-)

dzver19.02.04 17:19:38
:)
Деца,

Ако не задавах тия въпроси, този чат нямаше да го има, както и сайта на който сте се изплюли по веднъж срещу името ми :-)

Katamaran (анонимен)18.02.04 20:18:53
Dzver, pak se izloji!
dzver, moite uvajeniq... obache sudeiki po nachina, po koito presuzdavash razgovora na ICQ-to izkarvash vuprosnata user-ka meko kazano bavnorazvivashta se. Cheteiki obache otgovora na Elina vseki zabelqzva, che si poykrasil vuprosniq dialog :) Nikoi ne vqrva na svoboden prerazkaz pa bil toi napisan i ot samiq dzver, a opravdanieto za lipsa history poradi izpusnati nervi e meko kazano smeshno :) Kogato opljuvash nqkogo dobre e da imash dokazatels...

Malkiqt_Princ (анонимен)18.02.04 18:18:51
Zdraveite!!!
Dzver ot koga ne si vijdal jena na jivo?! Vmesto da zadavash "50" puti vaprosi za restart :-) - pomoli niakoia jena na ulicata (niakolko puti samo:) i moje tia da se pogrizi naprejenieto koeto si subral, da SPADNE:-)))

dzver18.02.04 16:18:22
Dear BUFH,
pls pomesti tuk history-to

clickash na dzver da ti izleze syobshtenie / msg mode / history / save as, paste resultata tuk.

variant 1 e vytre da ima 50 reda s molba za restart v prodyljenie na 30-tina min. Variant 2 e da ima samo 1-2 syobshtenia i drugite da ne si gi poluchila. Variant da cheat-vam ne syshtestvuva :-)

Елина (анонимен)18.02.04 16:18:33
безмислени спорове:)))
Уважаеми Дзвер, последното, което ще направя е да нося отговорност, че не отговарям на въпроси, които не съм получила:))) Странното е, че помолих да ми напишат изречения с думата "restart" други от листата и представи си тя не се филтрираше:))) Но да оставим спора:))) Надявам се, че поне не се е филтрирал отговорът ми, че имам номера на кю-то ти от този сайт, където предполагам ти си го поместил:)))) Иначе за връзка с теб има имейл, но ...

dzver18.02.04 15:18:21
ето една възможност за това:
http://www.icq.com/support/security/words.html

add на restart и "?" в този word list.

dzver18.02.04 15:18:31
btw, съществува възможност
всяко съобщение, съдържащо думата "restart" да е било филтрирано (от ICQ или някой от споменатите "админи тук"), тогава тази кретения добива смисъл.

dzver18.02.04 15:18:06
ELINA,
50 е малко
зададох ти въпроса с рестартирането безброй пъти
ти не ми отговори нито веднъж. Всяко едно съобщение, което ти изпратих, съдържаше накрая: "koga posledno si restartirala?"

това е само извадка (преразказ) от общия текст
ще ми бъде интересно да видя какъв лог имаш, но от моя гледна точка това беше връх на сладоледа и черешка на преживените BUFHs последните 3 дни.

още коментари... ->>>

Anonymous comments are temporary disabled

Copyright: ShakeIT IRC; dev: dzver; des: metala. Read blogs.  
eXTReMe Tracker