Начало | IRC HELP | IRC ФОРУМ | HTML Chat | Вход

от: dzver (регистриран)

/* elite-HOWTO от Twez @ EFNet */

# Да изглеждаме "елитни" в IRC e нещо доста трудно да постигане напоследък и се постига успешно само от единици. Този документ
# ще ви обясни как да бъдете един от тях.

1. Как говорят Елитните. (heh)

Всичко е в "heh". Достатъчно лесно, просто казвайте "heh" във всяка възможна ситуация. Това трябва да стане ваша мантра, трябва да го пускате всеки път, когато се отвори възможност (има безкрайно много възможности да кажете "heh", повярвайте ми). Даже когато някой ви хвали, кажете heh, вместо thanks. Ще изглеждате доста невъзпитано, но това е подходящ пример какви са Елитните. Ето пример:

<someguy> priqel, stranicata ti e ubiec :)
<elite> znam, heh.

Виждате ли отношението? Изключително важно е да усъвършенствате владеенето на фразата "heh".

Познания за UNIX

НЕ ПОЛЗВАЙТЕ WINDOWS!!! НЕ ПОЛЗВАЙТЕ WINDOWS!!! Изключително важно е - ако имате windows няма начин да сте елитни. Трябва да имате Linux (най-малко Slackware) или за по-добър стил, някой BSD. Следващата стъпка е да назубрите всяка UNIX команда, за да впечатлите хората в канала, в който сте.
Повтаряйте някои добре-познати факти като:

- X Windows is скапан. Console-то стига.
- Всички програми с графичен интерфейс sux. Казах ли ви, че console е за елитните?
- Pico (или nano) са извънредно скапани. Vi е за най-добрите.
- X-Chat sux (има графичен интерфейс). BitchX също (за console, но твърде шарен). ScrollZ е за елитните, EPIC (чист или със скрипт) най-добре.

В същия дух - кажете на всички, че DDoS е простотия, но не забравяйте да DDoS-нете оня задник, дето ви забрани nickname-a преди 5 минути. После кажете на хората, че си го искате обратно до 2 секунди и ще се превърнете в най-Елитния чатер в канала, защото имате unix и дропвате хората, дето jupe-ват nick-ове в IRC.

3. Не помагайте!

След като си инсталирахте свястна unix OS и научихте всички нейни тайни, инсталирахте Елитен чат клиент за Елитни хора, почнете да висите пак в IRC. Покажете вашите познания по unix с много "heh", и после почакайте, защото репутацията изисква известно време да ви научат. Евентуално ще се натъкнете на хора, които търсят помощ. НИКОГА, повтарям, НИКОГА не помагайте на хората в IRC. Ще изглеждате сговорчив ако го правите, хората, които помагат обикновено са добри. Не забравяйте, че Елитните хора не са добри. Те са студени и гадни. Дори да скучаете до смърт, пазете се от help каналите и не помагайте на никой, който ви моли за това. Ще ме попитате: "Какво да казвам на хората, които търсят помощ?". Последвайте примера по-долу и ще изглеждате като Елитен.

<someguy> hi, kak da extractna blah.tar.gz?
<elite> RTFM, asshole

RTFM означава "Read The Fuckin Manual". По-точно, така му казвате да последва инструкциите, включени във файла. Той е дошъл в чата да пита студения гаден Елитен като теб за помощ, защото той очевидно е прочел manual-a, но не е разбрал нищо. Имате отговор, който е особено елитен за това:

<someguy> dobre de, az prochetoh dokumentaciata i ne razbrah neshto. ne e iasno
<elite> zashtoto si lamer.

Обърнете внимание на "." в изказването на Елитния. То означава неговата заповедност и окончателност. Вие не можете да му отговорите. Lamer-и са всички, които не са елитни. Такива като someguy никога няма да станат Елитни. И не забравяйте да добавите:

<elite> heh

За да изглеждате истински елитно.

--

В края на краищата, да бъдеш елитен е просто да повтаряш heh винаги, да бъдеш най-лошия тип в IRC и никога да не помагаш. За това пробвайте да спазвате инструкциите в това HOWTO и вие ще станете истински елитен. Може да попитате "Дали оня, който ми каза как да бъда елитен е такъв?" Добре, ще се опитам да отговоря на това с "Да и не".

Причината за НЕ: помагам на хората, вися в dalnet и undernet (отскоро), ползвам Red Hat Linux, XWindows, харесвам програмите с графичен интерфейс и не знам всички unix команди и възможности, и не казвам heh на всичко.

Причина да съм: ползвам console програми, вися в EFNET, написах това с vi.

--

Както виждате, има повече причини да не съм Елитен от тези да съм. Но не ми пука.

--

Не ми пука и ако си се обидил.

Край.

Edited from: dzver; 2001-11-24 06:39

Мнения от посетители (33):
Бат ти Колю (анонимен)23.08.06 03:40:42
БРЯХ
БРЯХ ТУЙ НЯЩО!
Ч ТО БИЛО УБАО ДА НТИСКАШ НЯКВИ КОПЧЪЛЪЦИ БРЯ!
АПА И НИЕ ОТ СЕЛО СМЕ СИ СЕ У РЕД!
ОТИ ГАТ НА ДЯА ВИ ГЮРО МУ СА СЧУПИ ТРАКТОРО И ОН МА ПИТА ГА Ш МУ ПОМОГНА,КАТ МУ КАЖА -RTFM, asshole -Ч НАЛ ПОСЛЕ КАТ ДОИ ВРЕМЕ ЗА ОРАНЕ НЕМА, ТОЙ Ш МИ РЕЧЕ- RTFM, asshole НА ПРААТА ЛУПАТА БРЯ! ЛАМЕР С ЛАМЕР ТАКЪВ!
ПА КУ МА ПИТАШ ЩИ КАА ДЕКА ТОА МОА ТРАКТОР ТУк СИ ИМА Berkeley Software Distribution БРЯХ!
И КВО ОТ ТОВА?
Ч ТО ТУЙ МА НИ ПРАИ КМЕТ ...

HacK ThE PlAneT (анонимен)15.03.06 04:04:18
HacK ThE PlAneT
abe KTFL tva za tebe specialno zna4i KILL THE FUCKING LAMER

HacK ThE PlAneT (анонимен)15.03.06 03:58:33
/* elite-HOWTO от Twez @ EFNet */
az sam batko H4CK 7H3 PL4N37 a ti si samo edin L4M3R

JeSTeR25.11.04 03:25:58
breh
heh meh tva e :)

sajfh (анонимен)12.03.04 23:12:03
stfu
search the fucking user

PunK05.03.04 21:05:11
Axaxaxa
Хех убихте ме от смях :)

heh (анонимен)05.03.04 16:05:43
huh!
Bullshit! As the author is heh! :)

{Arma_gedon} (анонимен)26.01.03 05:26:11
Glepavo!
Dosta t1po e da u4ih horata da b1dat grubi i studeni. Nali zatova e IRC da se spodelq vsi4ko i da se pomaga!
Luuuser...

Azazel (анонимен)29.11.02 10:29:33
aman
abe hora vie mai ne mojete da razberete, che tozi dokument e prevod ot angliiski i dzver ne go e pisal heh ;-)

GIORCETO (анонимен)12.08.02 07:12:50
HEH dzver napravo me kefish heh :P
heh mnoo dobra tema si izbral davash nasoka na horata koito ne znaqt za kakvo sedqt v IRC i ne znaqt kak da budat elitni , are otivam da slagam BSD i ircII

smut (анонимен)11.08.02 16:11:53
oligofreni :)

lisichka (анонимен)10.08.02 02:10:10
Naistina ima6 problem(heh)

JOJO (анонимен)08.08.02 04:08:31
bah maamuu vii ne ste normalni ... eleet meleet blah blah i t.n. vseki si govori kakto si iska ... tova che nqkoi e reshil che heh bilo laf na eleetnite ili kakto tam se vodqt e pylna gluposti ... po syshtiq paragraf nqkoi moje da reshi che "aham" ili "a k'vo" syshto sa lafove na elitnite djabala djubala hahori ili hahuri ili tam kvito iskat da sa ...
abe seki da si govori kakto si iska .. pa koi e eliten i koi ne nai malko ...

banancho (анонимен)07.07.02 08:07:26
tctct
dzver az iskam da te pitam a ti taka li pravish ....heh ....meh :))))?sashto i dr neshta P:

Neo (анонимен)03.07.02 19:03:09
31337
1 4[v] 31337
[-]3[-]
7[-]12 4®71©13 12 ©001
[-]3[-]

още коментари... ->>>

Anonymous comments are temporary disabled

Copyright: ShakeIT IRC; dev: dzver; des: metala. Read blogs.  
eXTReMe Tracker