Начало | IRC HELP | IRC ФОРУМ | HTML Chat | Вход

от: dzver (регистриран)

Mozilla Firefox 0.9 downloads - 4.7MB САМО!

Прегледах този браузър с тестова машина pentium3/600 с 256MB RAM, windows 2000 professional. Наблюденията са ми:

• Зарежда се бързо и работи "мазно", вече почти толкова приятно за цъкане, колкото експолрер;
  • Традиционното качество на рендиране на страници + javascript поддръжка, характерно за firefox 0.8 и нехарактерно за internet explorer;
  • Вградена блокировка на popups, която в explorer е достъпна след инсталиране на google toolbar;
  • Таб браузване с клавишна комбинация CTRL+T или десен бутон / open link in new tab - традиция за mozilla 7 браузърите, но не и за windows explorer. Бледо подобие на tab browsing има в windows XP.
  • Напишете няколко ключови думи в location bar-а и гледайте сеир
  • Вграден google search. Стрелкичката до G-то ви дава възможност да си добавите сърчбара ви да търси и другаде. Аз си добавих веднага IMDB movie search.
  • Вграден речник в location bar-а. Употреба: dict foobar
  • Download-натите файлове по дефолт се записват на десктоп-а и няма промпт за място за запис.
  • Bookmarks, History, Full screen, ZOOM!, Font-sizes (S, M, L, XL, XXL, XXXL).
  • Tools/Themes - изтеглих втората тема (300KB) - по-мазна от дефолт-а. Лично аз не мога да свикна с това, че трябва да си сменям външния вид на browser-а всеки път.
  • Developer-ски средства. Традиционният от netscape "javascript:" console, + CSS inspector.

Mozilla Firefox 0.9 downloads

911.bg Електронен
магазин, портал за електронна търговия, недвижими имоти, двустайни, двустаен, тристайни, тристаен, GSM, Nokia, Sony, Siemens, Samsung.
Интертайм Континентал - Ново строителство. Апартамент, Апартаменти, Мезонет, Мезонети, Гараж, Гаражи, двустаен, двустайни, тристаен, тристайни, партер, етаж, етажа, тухла, тухлен, тец

Edited from: dzver; 2004-06-23 11:10

Мнения от посетители (9):
krasi77809.02.09 03:02:53
biva
az imam ineq i operata neznam za edno e po dobra no za dr.ne

vikitare03.02.08 18:23:08
Microsoft Intrnet Explorer only!
Добър ден на всички или вечер :)
Ето моето мнение :
Незнам от къде всички си мислят че Mozilla е по добра, верно е че някой от вирусите не ги хваща, но защо е въпроса? Защото част от функциите , така наречени - добавки, които има IE не са включени. До тук добре, каква е разликата? Разликата е такава че, някой страници които поддържат по специфични функции могат да се видят само с IE, а с мозила или други браузъри нестава. Какво е заключението ...

e-force (анонимен)15.12.04 04:15:23
FireFox 1.0
Da vi napomnq, che e preporychitelno da update-nete na 1.0, golqma v engina vijdam, kakto i nqkoi ulesnitelni za rabota s neq podobreniq.

firefox fan (анонимен)30.11.04 21:30:11
Dobar e
polzvam firefox 0.8 i sam dovolen! deistvitelno siguren browser!
za firefox 0.9 ne sam go izprobval vse o6te, no se samnqvam da e po-lo6 :)

dzver23.06.04 11:23:24
ще я пробвам и ще и напиша ревю :)
Винаги ме е ядосвала липсата на съвместимост на опера. Ако мозилата е пълнофункционален браузър, който поддържа абсолютно всички стандарти, то с OPERA винаги съм имал ВСЯКАКВИ проблеми.

Не съм пробвал 7 версия изобщо, но предполагам, че и те спазват традицията.

Pizza (анонимен)23.06.04 08:23:57
Opera
Firefox dobre, no Opera 7.51 po-dobre, firefox-a e i po-golqm i po-tromaw i po-grozen.

the_real_dead (анонимен)19.06.04 10:19:06
Hmm da ne e lo6a :)

dzver17.06.04 17:17:55
За юзъра с лейм изказването по-долу
Основното средство за разпространение на вируси в момента са бъговете на Microsoft (c) Internet Explorer (c) (tm) и глупостта на потребителите.

С браузър като FIREFOX нуждата от резидентен антивирус, който да следи експлорера намалява драстично, защото не са известни експлойти на мозила.

Lukavia (анонимен)17.06.04 16:17:59
posledno tva MOZILLA kvo e ????
posledno tva AV li e ili browser????
ebati neinformativnia post

Anonymous comments are temporary disabled

Copyright: ShakeIT IRC; dev: dzver; des: metala. Read blogs.  
eXTReMe Tracker