Начало | IRC HELP | IRC ФОРУМ | HTML Chat | Вход

от: dzver (регистриран)

Дължим ви обяснение за един от най-смущаващите спамове напоследък. Той продължи около ден и половина.

Какво се случваше

В момента, в който влязох за пръв път в гювеч след началото на атаката (няма милост, повикаха ме по тел.), на лична ми се накачулиха най-малко 30 ника, 25 от които ми казаха А, а останалите Fucking. Сигурно и вие сте го преживели. Всеки един от тези никове не седеше в канал, а само на сървъра.

Защо се случваше

Предният ден познатият ни комерсиален писач на вируси deli* пусна поредния си типичен irc spam за пари. На лична се получаваха 10-тина спам съобщения на join. За да се предпазят, админите бяха форсирали набързо и мащабни G-Lines**, от сорта на *.adsl.ttnet.tr, *.cox.net. Понеже и от двата ISP ShakeIT има истински потребители, даже ircop-ове, прехвърлихме защитата на спам на ниво irc server (10x на zimage).

За съжаление нещо не сработи точно както очакваното или може би deli е публикувал ъпдейт*** на спам ботовете си, защото вместо спамът да спре, той се ожесточи, само че адресът, който се спамваше, спря да излиза в личните чатове.

Явно видял, че вече не може да си рекламира сайта, авторът на вируса го изтегли от нашата мрежа.

* Не съм сигурен, че е deli, но стилът му е много характерен. До сега неколкократно сме се натъквали на атаки с подписан от него spamware в нашата мрежа и в унибг.
** G-Line е забрана за влизане в цялата мрежа - понякога на цял интернет провайдър или държава.
*** Червеите на deli, за които имам по-детайлна информация, имат нещо като ауто ъпдейт. Посещават даден уеб сайт с конфигурации и инсталиране на нови програми. Този ефект A & Fucking може да бъде причинен от следната грешка
PRIVMSG dzver A fucking website - http://bla bla - в чата би излязло само A. Причината е в изтърваните ":" преди текста, които се изискват от irc протокола.

Редактиран от: dzver; 2004-12-12 01:37

Мнения от посетители (3):
ggg (анонимен)20.10.06 11:29:54
salrbb

dzver16.12.04 11:16:08
И отново са победени!
След половин вечер битка да реализирам afucking.php - spambot cleaner, който анализира /stats l и /whois po sendK/recvK, idle time и още някои дребни белези, OLY реализира cleaner по VERSION. Вече НЯМА да има "A THE FUCKING" deli IRC drones".

Изобщо не се съмнявам, че deli ще направи новата си селяния в рамките на половин готина. Човекът сигурно вече е милионер от спамботове.

dzver15.12.04 17:15:07
A & Fucking 2
Отново се появиха, този път пишат само "Fucking". Не мога да проумея, този botmaster идиот ли е или какво? Кому е нужно бот да спамва само с 1 дума и то причастие.

Anonymous comments are temporary disabled

Най-цъкани за 2 дни

RO6AV_3 (69)

T0sh (19)

C4 (19)
dzver (19)
RhapsodY (18)
hlapeto_ (18)
niGGa (17)
Daemon (17)
cpu (16)
STOIL (16)
sniper (14)
Al (14)
sexi_spain_m (14)
reign_of_chaos (14)
alf_ot_melmak (14)
Al_Capone_ (14)
m00n (14)
eblivkaaa (13)
columbian (13)
Pin2 (13)
Mr_Color (12)
TOTTI (12)
Casper (12)
milo_pile (11)
siselina (11)
Obeliska (11)
KePeHcKu (11)
WrEtCh (11)
SiSo (11)
gh0s7 (11)
RooT (11)
Pechenia (11)
Margo (11)
CRASH (11)
vasil (11)
rushtothefloor (10)
skorpinox (10)
GOD (10)
Mast3rX (10)
PoSeiDoN (10)
  Copyright: ShakeIT IRC; dev: dzver; des: metala. Read blogs.  
eXTReMe Tracker