Начало | IRC HELP | IRC ФОРУМ | HTML Chat | Вход

от: dzver (регистриран)

Това са характерни грешки, които се получават заради зле конфигуриран irc script. Вашият скрипт най-вероятно пише:
/who #gyuvetch - като влезете в гювеч. Това може да мине при канал с 500 човека, но не и при канал с 1300.

След като ви килне, също така зле конфигурирания мирк се опитва да ви презакачи веднага, вместо да изчака нужните 10 секунди и заради това дава следващата грешка - Trying to reconnect too fast.

Решението?
първо - Можете да изключите настройката за /who от скрипта си. Ако не откриете как се изключва, можете да дадете Find file or folders на стринга ".who" и да откриете в кой мирк файл е добавена тази глупост и да я изтриете от там.

второ - Можете да не влизате в #gyuvetch и да запазите скрипта си непокътнат.

Проблемът е забелязан при:
mirc + ircN 7.2x, pjirc с asl, gnome xchat и други.

Редактиран от: dzver; 2005-02-17 11:28

Мнения от посетители (5):
qweatuskiller1 (анонимен)08.11.05 02:59:19
Dj, умнико както виждаш последното мнение е от преди половин година. За твое сведение всички потребители с IRCN 7.27 вече нямат подобен проблем. Не ми е отнело повече от 5 минути да открия какъв беше проблема и за да премахна .who $chan.

DJ_Halou06.11.05 00:55:36
хах
Абе гениалните ми душици.... каф стринг 'who' ше ми дириш по файловете при положение че мирка си има настройка он джоин да праска по ху.... което съшност се намира в mirc.ini и са некфи числа дет с търсене на тоз стринг точно ще ти е бая трудно да откриеш...

qweatuskiller20.02.05 07:20:16
Да, изтривате го .who $chan, то така или иначе при /join # си задава .names $chan.
Не съм пробвал да вляза в #gyuvetch след като го премахнах , а и да пробвам сега не са повече от 200 потребителя.Дано да се окаже, че е само в remote зададено това , поне на друго място не открих нищо.Без значение дали е mIRC+i IrcN 7.2, ако имате подобен проблем потърсете в скрипта си из remote, където са зададени On еди к'во си да задава еди какво си.

dzver19.02.05 12:19:24
Много ценно! Не го променяйте на .names - .names се получава автоматично при всеки join така или иначе.

qweatuskiller19.02.05 09:19:17
За mIRC + ircN 7.2
За да премахнете /who #канал pri /join #канал или просто да го промените на , при /join #канал да задава /names, a не /who.
Отиватв на alias definitions, след което на Remote, после на View отворете events.mrc, там ще откриете следното:
on 1:JOIN:# {
if ((%firstjoin) && ($nick == $me)) .timer 1 0 firstjoin
if ($nick == $me) {
if ($findtok(%cyclechannels,$chan,1,44)) set %cyclechannels $remtok(%cyclechannels,$chan,1,44)
s...

Anonymous comments are temporary disabled

Copyright: ShakeIT IRC; dev: dzver; des: metala. Read blogs.  
eXTReMe Tracker